wz
Zrození a smrt Aranu

Zrození a smrt Aranu - Úvod

Úvod

Ahoj. Dlouho jsme přemýšleli, dlouho debatovali, dlouho čekali, jestli se náhodou něco nezmění k lepšímu. Bohužel ať jsme to probírali z té či oné strany, nepřišli jsme na způsob, jak vám zajistit a dobře organizačně připravit letošní Aran. Jedním z důvodů je nedostatek přihlášených hráčů (např. úplně chybí Půlorci). Dalším důvodem je zúžení organizátorského týmu na pouhé dva lidi - a to mne a Káťu. Naše rodina se naopak rozrostla, což nás sice těší, ale ubírá nám to čas. Velmi se omlouváme těm, kteří chtěli přijet a na Aran se těšili. Obzvláště těm, kteří už byli registrováni. Snad se situace do budoucna zlepší.

Vítejte ve světě Aranského císařství, v němž žije mnoho ras rozdělených do tří frakcí podle tří základních principů, na nichž tento svět stojí. Jimi jsou Příroda, Magie a Technika. Tyto síly jsou navzájem v prudkých rozporech, ovlivňují se a škodí si. Přesto jsou ale mnohdy nuceny spolupracovat nebo alespoň nějak žít vedle sebe.

Po několika dolinských ročnících jsme se rozhodli, že je zapotřebí změnit prostředí. Neříkáme, že se do Doliny už nevrátíme. Nicméně tento rok se přesouváme do Zlaté marky, úrodné země obývané především hobity. A to konkrétně do Vrbotřísek, městečka ležícího na jižním břehu Dlouhé řeky, které žije zejména z lodní dopravy. Právě tudy projde většina potravin, jež dováží Zlatá marka do Centrálního Aranu. V současné době se ale městečko potýká s celou řadou potíží, mezi ty nejzásadnější patří skupina Půlorků, která se usídlila za jeho hranicemi. Na klidu místním hobitům nepřidá ani jednotka Císařských legií, která má dohlížet na to, že nic nenaruší zdárný průběh zásobování. A ještě sem putuje karavana, s níž nejspíš přijde, bohové vědí jaká, sebranka.

V tomto fantasy prostředí se tedy odehrává náš larp. Jedná se o hru typu Svět, kde nejde čistě o boj, ale mnohdy je důležitější role-playing. Akce je koncipovaná jak pro začínající, tak zkušené hráče ideálně ve věku nad 15 let (po domluvě i mladší). Hráči pod 18 let si prosím vytisknou tento Formulář, vyplní jej, nechají podepsat rodiči a vezmou ho na akci.

Pokud se chcete larpu zúčastnit, měli byste se seznámit s pravidly. A samozřejmě si vybrat, za jakou postavu budete hrát. Nemusíte se bát, že přijdete o postavy z minulých let, pokud za někoho takového chcete pokračovat, stačí, aby se postava z nějakého libovolného důvodu přidala ke karavaně, jež byla do Vrbotřísek vypravena právě z Doliny. Karavana dováží důležité zboží, suroviny, ale i nástroje. Přidat se k ní můžete jako její ochránci, nebo případně jako řemeslníci, kterých je u hobitů zapotřebí. Hrát můžete i za postavu zcela novou – brzy zveřejníme, jaké postavy bychom hlavně uvítali. Následně se musíte registrovat a poslat e-mail (aran.larp@seznam.cz), v němž nám sepíšete: jméno postavy, rasu a frakci, stručnou historii a soupis dovedností. Je dobré mít promyšleno, i s jakými cíly postava do hry vstupuje.

Místo konání je v Zubrnicích (okres Ústí nad Labem) v táboře tvořeném stany s dřevěnou podsadou Do nich se vejde cca prvních 20 hráčů, tak neváhejte a registrujte se včas. Zbytek si musí zajistit stany vlastní (ideálně historické, ale lze tolerovat i stany moderní). Hra začíná v pátek v odpoledních hodinách a končí v neděli kolem poledne. Registrační poplatek je 130,- Kč.