wz
Zrození a smrt Aranu

Zrození a smrt Aranu - Úvod

Úvod

Vítejte ve světě Aranského císařství, v němž žije mnoho ras rozdělených do tří frakcí podle tří základních principů, na nichž tento svět stojí. Jimi jsou Příroda, Magie a Technika. Tyto síly jsou navzájem v prudkých rozporech, ovlivňují se a škodí si. Přesto jsou ale mnohdy nuceny spolupracovat nebo alespoň nějak žít vedle sebe.

Posledních několik velkých dílů (víkendových akcí) se odehrává ve městě Dolina (mapa), které leží na křižovatce obchodních cest a přes něj prochází většina zásob do hlavního města Karagorodu. Nyní ale není Dolina ve zrovna záviděníhodné situaci. V minulosti si ji vzal za cíl nekromancer, který zde kromě vražd (a následných oživeních) důležitých a mocných osobností města otevřel bránu démonů. Ta necelý následující rok chrlila zástupy démonů, jimž čelili stateční obránci města. Těm se nakonec povedlo bránu uzavřít. Nyní je zapotřebí vyrovnat se s následky a obnovit Dolinu.

V tomto fantasy prostředí se tedy odehrává náš larp. Jedná se o hru typu Svět, kde nejde čistě o boj, ale mnohdy je důležitější role-playing. Akce je koncipovaná jak pro začínající, tak zkušené hráče ideálně ve věku nad 15 let (po domluvě i mladší). Hráči pod 18 let si prosím vytisknou tento Formulář, vyplní jej, nechají podepsat rodiči a vezmou ho na akci.

Pokud se chcete larpu zúčastnit, měli byste se seznámit s pravidly, vybrat si buď z předpřipravených postav, nebo si vymyslet vlastní (případně pokračovat v postavě z některého z předchozích ročníků). Následně se registrovat a poslat e-mail (aran.larp@seznam.cz), v němž nám sepíšete: jméno postavy, rasu a frakci, stručnou historii a soupis dovedností. Je dobré mít promyšleno, i s jakými cíly postava do hry vstupuje.

Místo konání je v Zubrnicích (okres Ústí nad Labem) v táboře tvořeném stany s dřevěnou podsadou Do nich se vejde cca prvních 20 hráčů, tak neváhejte a registrujte se včas. Zbytek si musí zajistit stany vlastní (ideálně historické, ale lze tolerovat i stany moderní). Hra začíná v pátek v odpoledních hodinách a končí v neděli kolem poledne. Registrační poplatek je 130,- Kč.

Trailer k nadcházejícímu dílu (kliknutím zvětšíte):
Dolina IV.: